Nezabúdajte na zákazníkov, ktorí radi obedujú z domu

misky na jedla

Nezabúdajte na zákazníkov, ktorí radi obedujú z domu

Opatrenia spojené s Covid-19 sa opäť zmenili a po dlhšom čase povoľujú navštíviť prevádzky zákazníkom osobne a vychutnať si obľúbené jedlo či nápoj priamo v prevádzke. Mnoho obozretných zákazníkov sa však stále obáva nákazy a radšej si objedná jedlo domov. Preto nezabúdajte myslieť ani na týchto zákazníkov a čím skôr si zabezpečte tieto obaly na jedlá.

Menu boxy pre denné menu

Jedným z najčastejšie vyhľadávaným a objednávaným druhom jedla je denné menu, ktoré si zväčša objednávajú zamestnanci firiem počas obeda. Ide o typ jedla, ktoré je zostavené z viacerých druhov, ako napríklad polievka a hlavné jedlo, a preto je potrebné pri jeho balení a doručovaní myslieť aj na to, že môže obsahovať tekuté ingrediencie. Preto pre jeho bezpečné dodanie si zadovážte menu boxy. Na výber máte z viacerých druhov, ako napríklad menu box nedelený, ktorý je určený na jedlo, ktoré neobsahuje prílohu. Druhým typom je menu box 2-dielny, ktorý môžete využiť napríklad pri jedlách, ktoré obsahujú aspoň jednu prílohu. Takéto delené menu boxy sa využívajú hlavne z toho dôvodu, aby sa jedlo s prílohou nemiešalo. Ďalším typom sú 3-dielne menu boxy, ktoré sú určené napríklad na balenie jedál, ktoré obsahujú prílohu a napríklad šalát. Ďalším veľmi dôležitým obalom je box na polievku. Aj pri tomto boxe je potrebné myslieť na to, aby bol dobre uzatvárateľný a pri prevoze sa neotvoril a nevylial obsah boxu. Ak chcete udržať jedlo čo najdlhšie teplé, napríklad pri doručení pri väčšej vzdialenosti, odporúčame využiť termo misky na polievky.  V závislosti od toho, o akú gramáž jedla ide, si môžete vybrať boxy väčších či menších rozmerov.

boxy na jedlo

Zatavovacie boxy

Ďalším variantom, akým môžete bezpečne baliť jedlá, ktoré ponúkate, je do zatavovacích misiek. Rozdelenie týchto misiek je rovnaké, ako v prípade klasických boxov na menu, a to znamená, že zadovážiť si môžete jednodielné misky, 2-dielné misky či 3-dielné zatavovacie misky. Opäť aj v tomto prípade platí, že si môžete vybrať ich veľkosť v závislosti od gramáže jedál. Čo je však veľmi veľkou výhodou pri týchto miskách je to, že sú skutočne bezpečné a pri prevoze sa z nich nič nevyleje. Takéto misky fungujú teda na zatavovací systém, ku ktorému však budete potrebovať aj baliaci strojzatavovaciu fóliu, keďže tieto misky nemajú vrchný uzáver.

zatavovacie boxy

Škatule na pizzu

Rovnako medzi veľmi obľúbené jedlá patrí pizza. Aj v prípade nej je potrebné myslieť na rozmery pizze, keďže mnoho stravovacích zariadení ponúka mini pizze, klasické pizze či rodinné pizza. Škatule je možné si navrhnúť s vlastným dizajnom, avšak ak potrebujete nejaké škatule urgentne, prípadne ich nepotrebujete mať dizajnové, potom si ich môžete objednať aj prostredníctvom e-shopu. Samozrejme, aj takto objednané škatule nie sú v tradičnom prevedení, ale so zaujímavým vizuálom. Preto ak potrebujete pre vaše stravovacie zariadenie škatule na pizzu s rozmermi 20x20x3, 24x24x3, 30x30x3, 32x32x3, 33x33x3, 34x34x3 či 40x40x3 môžete si ich objednať priamo u nás.

skatule na pizzu

Boxy na burgre

Ak však prevádzkujete street food zariadenie alebo vaše stravovacie zariadenie ponúka aj burgre na donášku, potom nezabúdajte aj na takýchto stravníkov a zadovážte si boxy na burgre, ktoré by mali byť predovšetkým nepremastiteľné. Je to z toho dôvodu, že práve burgre patria medzi veľmi mastné jedlo, ku ktorému sa tiež ponúkajú hranolčeky. Z toho dôvodu vopred myslíte aj na to a zadovážte si kapsu na hranolčeky.

boxy na burgre

Boxy na zapekané jedlá

Čo sa týka zapekaných jedál, ktoré sú určené na donášku a ktoré sú vytvárané jednoporciovo, tie je potrebné pripravovať priamo v miske, ktorá je vytvorená z alumínia. Aj pri týchto alobalových miskách je potrebné myslieť na gramáž jedla, aby jedlo z misky nevytekalo či nepôsobilo ako detská porcia. Zväčša sú alumíniové misky nedelené a určené len na jeden druh jedla. Avšak práve pri týchto alobalových miskách si viete vybrať aj tvar misky, a to či už hranaté alebo pozdĺžne. Nezabúdajte ani na uzáver, ktorý chráni jedlo pred roztečením.

boxy na jedla

Boxy na jedlá, škatule na pizzu či iné uzatvárateľné misky určené na balenie jedál sú potrebné aj keď vaše stravovacie zariadenie neponúka službu dovozu jedla priamo domov. Práve tieto boxy sú potrebné aj v prípade, že vás zákazník požiada o zabalenie nedojedeného jedla či jedla so sebou.