Zbavte sa škvŕn z oblečenia profesionálnym spôsobom

pranie bielizne

Zbavte sa škvŕn z oblečenia profesionálnym spôsobom

Pranie oblečenia nie je žiadna veda. Ak poznáte pravidlá a hlavné zásady, ktoré by sa pri praní bielizne mali dodržiavať, potom budete mať vždy dokonalo čisté oblečenie bez škvŕn. Zbavte sa škvŕn z oblečenia raz a navždy profesionálnym spôsobom. Ako na to?

Hlavné zásady dokonalo čistého oblečenia

Pri praní bielizní je potrebné dodržiavať určité kroky, vďaka čomu bude vaše oblečenie hebké, mäkké, dokonalo čisté a voňavé. Ak vyťahujete z práčky zatuchnuté a špinavé oblečenie, problém môže byť v samotnej práčke, v pracích prostriedkoch, ale tiež v spôsobe vášho prania. Nechajte sa inšpirovať a perte ako profesionáli:

 • Pred praním roztrieďte oblečenie podľa farby a materiálu
 • Odstráňte zaschnuté škvrny manuálnym spôsobom
 • Používajte kvalitné pracie prostriedky v správnom množstve
 • Nastavte správnu teplotu vody pri praní a vhodný prací program
 • Nezabudnite na vhodné nastavenie otáčok odstredivky
 • Oblečenie sušte na vzduchu alebo v sušičke podľa druhu oblečenia
 • Po úplnom vysušení oblečenie vhodne skladujte
 • Práčku pravidelne čistite

Používajte profesionálne pracie prostriedky

Pri praní odporúčame používať kvalitné pracie prostriedky, ako sú pracie prášky, vločky na pranie, aviváž či praciu sódu. Na e-shope ROIN nájdete širokú ponuku pracích prostriedkov. Ako ich však používať? Poradíme vám.

pracie prostriedky

Kvalitné pracie prášky

Pracie prášky sa používajú najmä na odstránenie nečistôt, škvŕn, ale tiež na odstraňovanie nepríjemných pachov z bielizní. Zároveň ide o prostriedky, ktoré dodávajú bielizni sviežosť a zabezpečujú stálosť farieb. Pracie prášky môžete používať do každej práčky, no zároveň aj na ručné pranie. Vybrať si môžete zo širokej ponuky pracích práškov. Na e-shope ROIN nájdete profesionálne pracie prášky ako Ecolab Eltra, prací prášok Tongo, Bonux či Robeta.

Pracie gély ako alternatíva za pracie prášky

Okrem pracích práškov môžete používať aj pracie gély. Tie sú však zväčša určené na pranie jemnejšieho oblečenia pri nižších stupňoch. V našej ponuke nájdete taktiež rôzne pracie gély, a to Perlex Xtreme či Booster v rôznych vôňach. Aj pri výbere pracieho gélu je potrebné myslieť na typ či farbu oblečenia. Na trhu nájdete rôzne gély na farebné, čierne či biele oblečenie.

Aviváž na pranie

Pri praní bielizní sa odporúča používať aj aviváž na pranie. Úlohou aviváží je predovšetkým bielizeň prevoňať, no zároveň jej dodať hebkosť a mäkkosť. Pri výbere aviváže je potrebné sa zamerať hlavne na vôňu, ale aj na zloženie, aby oblečenie pokožku nedráždilo. Taktiež sa zamerajte aj na druh oblečenia. Pre intenzívnu vôňu odporúčame vyskúšať aviváž Booster či Ecolab Taxat.

Pracia sóda a vločky na pranie

Ako ďalšiu alternatívu alebo doplnok k praniu môžete použiť mydlové vločky na praniepraciu sódu. Pracia sóda slúži na odmáčanie špinavej bielizne. V našej ponuke nájdete Allnature sódu na pranie. Takisto v nej nájdete aj Allnature mydlové vločky, ktoré sú vhodné pre citlivú pokožku. To znamená, že ich môžete používať aj pri praní dojčenského oblečenia.

Tipy, ktoré je potrebné pri praní dodržiavať

Pri praní bielizne tiež odporúčame dodržiavať niektoré tipy, a to napríklad:

 • Vyhnite sa preplneniu práčky. Pri praní veľkého množstva oblečenia naraz sa môže stať, že oblečenie bude zatuchnuté.
 • Používajte adekvátne množstvo pracieho prostriedku k množstvu oblečenia.
 • Perte zvlášť jemné oblečenie a oblečenie z hrubej látky.
 • Malé oblečenie alebo bielizeň odporúčame prať vo vreckách na pranie.
 • Pred praním si vždy prečítajte štítok na oblečení.

pranie bielizne

Dokonalé pranie a odstraňovanie škvŕn s ROIN

Na e-shope ROIN nájdete širokú ponuku pracích prostriedkov a pomôcok na čistenie práčky. Ak hľadáte silnú a intenzívnu aviváž alebo profesionálny prací prášok na akékoľvek oblečenie, neváhajte nakupovať na ROIN.