Svetový deň hygieny rúk 2024: Účinné dezinfekcie a mydlá na ruky

mydlá na ruky

Svetový deň hygieny rúk 2024: Účinné dezinfekcie a mydlá na ruky

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) spustila kampaň počas Svetového dňa hygieny rúk aj v roku 2024. Táto kampaň upozorňuje na dôležitosť zdieľania vedomostí o hygiene rúk. Oslávte 5. máj s e-shopom ROIN, kde nájdete vysoko účinné dezinfekcie a mydlá na ruky, používaním ktorých zabránite šíreniu rôznych baktérií a vzniku nebezpečných ochorení.

Kampaň s dôležitým posolstvom, ktorá má zmysel

Svetový deň hygieny rúk sa oslavuje 5. mája. Pri tejto príležitosti Svetová zdravotnícka organizácia každoročne zvolí tému, v duchu ktorej sa bude tento deň niesť. Témou Svetového dňa hygieny rúk na rok 2024 je „Podpora budovania vedomostí a kapacít zdravotníckych pracovníkov prostredníctvom inovatívnych a účinných školení a vzdelávania o prevencii a kontrole infekcií vrátane hygieny rúk.“

Slogan kampane 2024: Prečo je zdieľanie vedomostí o hygiene rúk stále také dôležité? Pretože pomáha zastaviť šírenie škodlivých mikróbov v zdravotníctve. 

mydlo na ruky

Ciele kampane Svetového dňa hygieny rúk

Hovoriť o dôležitosti hygieny rúk a vedieť, ako správne si ruky umývať, je veľmi dôležité najmä zo zdravotného hľadiska. Na rukách sa vo všeobecnosti nachádza veľké množstvo baktérií. Kontaminovanými rukami je následne možné šíriť rôzne respiračné, kožné a črevné ochorenia. Správnou hygienou rúk je však možné ochoreniam predísť. Ako si ruky správne umývať?

Ako si ruky správne umývať?

Správnu hygienu rúk je možné vykonávať 2 spôsobmi, a to:

  • použitím mydla na ruky pod tečúcou vodou,
  • alkoholovým dezinfekčným prostriedkom.

Umývanie rúk mydlom pod tečúcou vodou

Použitím teplej vody sa zbavíte väčšieho množstva baktérií. Ruky si vopred namydlite mydlom po dobu 40 sekúnd – 1 minúty. Napeneným mydlom si umyte chrbát rúk, dlane, priestor medzi prstami a priestor pod nechtami. Ruky si dôkladne opláchnite a utrite do jednorazovej utierky alebo čistého uteráka. O dôležitosti utierania rúk do jednorazovej utierky si môžete prečítať v našom predošlom článku.

​​​​​​​Dezinfekcia rúk alkoholovým dezinfekčným prostriedkom

V prípade, že nemáte prístup k tečúcej vode, na dezinfikovanie rúk môžete použiť aj alkoholový dezinfekčný prostriedok, vďaka ktorému sa zbavíte až 99 % mikroorganizmov z rúk. Avšak aj pri dezinfikovaní si rúk je potrebné dodržať správny postup. Dezinfekciu nanášajte na celý povrch rúk. Dlaňou pravej ruky si dezinfikujte chrbát tej ľavej a opačne. Nezabúdajte ani na vnútorné strany prstov a nechty. Krúživým pohybom aspoň po dobu 30 sekúnd aplikujte dostatočné množstvo dezinfekcie na všetky miesta na pokožke rúk. Dezinfekciu následne nechajte dôkladne vyschnúť.

dezinfekcia na ruky

Účinné dezinfekcie a mydlá na ruky z e-shopu ROIN

Na e-shope ROIN nájdete účinné dezinfekcie a mydlá na ruky, ktoré znižujú prenos mikroorganizmov. Ich použitím viete zvýšiť svoju bezpečnosť a znížiť riziko vzniku infekcií, ktoré sú spojené so šírením baktérií a vírusov.

Dezinfekcie na ruky s 99 % účinnosťou

Hľadáte účinnú dezinfekciu, ktorá bude šetrná k pokožke? Na e-shope ROIN si môžete vybrať kvalitné a vysoko účinné dezinfekcie rôznych značiek:

  • Tork Alcohol gélový dezinfekčný prostriedok na ruky obsahuje 80 % denaturovaný alkohol. Je ideálny na miestach, kde nemáte prístup k tečúcej vode. Výhodou je, že táto dezinfekcia nezanecháva lepkavé zvyšky na rukách ani pri častom použití. Okrem gélovej konzistencie si môžete vybrať dezinfekciu v tekutej forme, prípadne v penovej forme a bez alkoholu.
  • Scott® CONTROL alkoholová penová dezinfekcia na ruky minimalizuje riziko šírenia baktérií a účinne zabíja až 99,99 % mikroorganizmov. Tento produkt je ideálny na miestach, kde sa vyžaduje vyššia úroveň hygieny rúk. Dezinfekčný prostriedok obsahuje aloe vera a zvlhčovadlo pokožky určené na podporu častého používania. Je bez farbív a vône a dermatologicky testovaný.
  • ECOLAB SKINMAN SOFT PROTECT alkoholová dezinfekcia rúk a pokožky je tekutý prípravok s plne virucídnym účinkom na báze alkoholu. Zároveň obsahuje aj vitamín E, glycerín a panthenol. Receptúra je šetrná k pokožke rúk a účinnosť na novovírusy je už do 15 sekúnd.

Mydlá na ruky s antibakteriálnym účinkom

Na umývanie rúk môžete používať rôzne mydlá. Vybrať si môžete mydlá na ruky na základe zloženia a na základe formy. Veľmi obľúbené sú napríklad tekuté mydlá. Na e-shope ROIN nájdete rôzne mydlá na ruky, napríklad aj tie do zásobníkov.

  • Tork antimikrobiálne tekuté mydlo obsahuje kyselinu mliečnu. Ide o vysoko účinné mydlo na ruky, ktoré je šetrné k pokožke. Zloženie mydla má 100 % rastlinný základ s vodou a je 100 % biologicky odbúrateľné. Je preto vhodné aj do prevádzok, ktoré spracovávajú potraviny. Mydlo je bez farbív a parfumov.
  • Kleenex tekuté mydlo na každodenné použitie zlepšuje osobnú hygienu a starostlivosť o pokožku. Toto mydlo obsahuje dávkovač, vďaka čomu sa zamedzuje jeho plytvaniu. Ide o mydlo ideálne na toalety s vysokým počtom ľudí. Dodáva sa ako ružové tekuté mydlo s luxusným nádychom a delikátnou vôňou, v odolných hygienických uzatvorených 1-litrových kazetách, ktoré sa rýchlo a ľahko inštalujú.
  • ISOLDA Black Cherry krémové tekuté mydlo je určené pre citlivú pokožku. Mydlo ISOLDA vyniká vysokou penivosťou a krémovou jemnosťou. Výrobok je dermatologicky priaznivý a v prírode ľahko odbúrateľný. Osobitá dlhotrvajúca vôňa čiernej čerešne navodí príjemný pocit čistoty.

mydlá na ruky

Nakupujte kvalitné mydlá na ruky a dezinfekcie u nás

Pri osobnej hygiene je veľmi dôležité myslieť na správne umývanie rúk. Hygiene rúk je však potrebné venovať dostatočnú pozornosť aj vo väčších prevádzkach, a to napríklad v hoteloch, v nemocniciach, v zariadení pre seniorov, v čakárňach u lekára, v reštauráciách či na pumpách a podobne. Hľadáte kvalitné mydlá na ruky či dezinfekcie? Širokú ponuku dezinfekčných prostriedkov nájdete na e-shope ROIN.