Zbavte sa nepríjemného zápachu z chladničky: Použite tieto prostriedky

upratovanie chlsdničky

Zbavte sa nepríjemného zápachu z chladničky: Použite tieto prostriedky

Valí sa z vašej chladničky zápach zakaždým, keď ju otvoríte? Nájdite príčinu vzniku zápachu a odstráňte zápach z chladničky raz a navždy. Na vyčistenie chladničky môžete použiť rôzne domáce recepty, ale aj profesionálne čistiace prostriedky, vďaka ktorým sa zbavíte nielen zápachu, ale aj baktérií a vírusov. Ktoré to sú?

Nájdite príčinu vzniku zápachu

Chladnička je srdcom každej kuchyne. Uchováva jedlá čerstvé, nápoje chladené a zásoby potravín bezpečné. Pri nepravidelnom upratovaní a čistení sa však môže v chladničke začať tvoriť nepríjemný zápach. Prvým krokom pri odstraňovaní zápachu z chladničky je vyprázdniť ju. Vyhoďte všetky potraviny, ktoré už nie sú čerstvé alebo na ktoré ste zabudli. Potom dôkladne umyte vnútro chladničky teplou vodou a mydlovým roztokom. Nezabudnite na police, zásuvky a dvere. Použiť tiež môžete biely ocot s vôňou malín, pomaranča alebo citróna či levandule. Biely ocot Allnature je v porovnaní s klasickým 8 % octom koncentrovanejší a neobsahuje cukor, takže má priehľadnú farbu a na čistených povrchoch nenecháva žiadne stopy. Zároveň ide o veľmi účinný dezinfekčný prostriedok, ktorý odstraňuje plesne, baktérie a zápach.

upratovanie chladničky

Odstráňte zdroje zápachu

Zápach z chladničky je často spôsobený potravinami, ktoré uviazli v chladničke. Skontrolujte všetky potraviny a zbavte sa tých, ktoré už nie sú dobré. Na absorbovanie zápachu z chladničky môžete použiť tiež misku s kávovými zrnami. Práve tie by mali eliminovať nepríjemný zápach. Pokiaľ je však zápach veľmi výrazný, použite citrusovú kôru, sódu bikarbónu a profesionálne prostriedky na odstránenie nepríjemných vôní, ako napríklad polymérový dezinfekčný prostriedok POLY HOME na dezinfekciu povrchov a odstránenie pachov. Tento prostriedok je ideálny aj pre rodiny s deťmi, je šetrný k materiálom a nezanecháva nepríjemný dezinfekčný zápach. Navyše je nekorozívny a nehorľavý, a teda vhodný aj na čistenie chladničiek.

Udržujte chladničku suchú

Je prirodzené, že sa v chladničke tvorí voda. Pozor si však treba dávať na nadmerné množstvo vlhkosti a zadržiavanie vody v chladničke. Práve v takomto prostredí dochádza k tvorbe plesní a zápachu. Chladničku pravidelne utierajte a snažte sa optimalizovať vlhkosť. Pokiaľ sa vám zdá, že chladnička nefunguje ako má a v jednotlivých škárach sa udržiava príliš veľké množstvo vody, je načase chladničku vymeniť.

Pravidelná údržba chladničky

Počas bežného upratovania si vyhraďte čas aj na čistenie a udržiavanie chladničky. Okrem odstránenia pokazeného jedla a potravín po záručnej dobe, je potrebné chladničku pravidelne čistiť. Zamerajte sa na jednotlivé zásuvky, police a dvierka. Týmto spôsobom sa zbavíte nielen zápachu, ale aj plesní a baktérií. Na profesionálne čistenie chladničiek môžete použiť napríklad tekutý  bezchlórový polymérový dezinfekčný prostriedok POLY UNIVERSAL určený na dezinfekciu všetkých umývateľných plôch, povrchov, predmetov, nástrojov a prístrojov. Navyše tento prostriedok odstraňuje zápach a likviduje plesne. Je tiež šetrný k ošetrovaným materiálom a nezanecháva nepríjemný zápach.

Používajte profesionálne čistiace pomôcky od ROIN

Aj napriek tomu, že existujú rôzne dostupné pomôcky na čistenie chladničky a zápachu, ako napríklad kávové zrná, ocot a sóda bikarbóna, ktoré sa bežne v domácnosti nachádzajú, na čistenie chladničky sa odporúča používať profesionálne čistiace pomôcky. Práve na e-shope ROIN nájdete širokú ponuku čistiacich a upratovacích pomôcok, vďaka ktorým bude vaša chladnička vždy čistá a voňavá. Vyskúšajte naše špeciálne prostriedky na chladničky, ktoré rýchlo a efektívne odstránia zápachy a škvrny. Pre viac informácií a prehľad našich produktov navštívte náš e-shop ROIN ešte dnes! Nakupujte výhodne na ROIN.